Monday Feb 26 Mon Feb 26
Tuesday Feb 27 Tue Feb 27
Wednesday Feb 28 Wed Feb 28
Thursday Feb 29 Thu Feb 29
Friday Mar 01 Fri Mar 01
Saturday Mar 02 Sat Mar 02
Sunday Mar 03 Sun Mar 03
 
AOA Cardio and Strength Training 09:00 am - 09:55 am Brian Hurley 
 
Hatha Yoga 10:00 am - 11:00 am Jorge Sevillano 
TRX 10:00 am - 11:00 am Jonathan Wood 
 
 
 
 
MELT 11:15 am - 12:15 pm Liz Barkan 
 
 
 
Aqua Aerobics 12:30 pm - 01:30 pm Juliet N 
Pilates Mat 12:30 pm - 01:30 pm Mike Lesser 
 
 
 
Boot Camp 06:00 pm - 07:00 pm Kayla Baldwin 
Indoor Cycling 06:15 pm - 07:00 pm Mike V 
Iyengar Yoga 06:30 pm - 07:45 pm David Rubeo 
 
Cardio Kickboxing 07:15 pm - 08:00 pm  
 
 
 
AOA Sit Fit 10:00 am - 11:00 am Alexandra Cortese 
Total Body Conditioning 10:00 am - 10:55 am Jonathan Wood 
 
 
 
AOA Stretch 11:00 am - 11:55 am Alexandra Cortese 
 
AOA Cardio and Conditioning 12:00 pm - 01:00 pm Alexandra Cortese 
 
Indoor Cycling 12:15 pm - 01:00 pm Jonathan Wood 
Aqua Exercise 12:30 pm - 01:30 pm Ron P 
 
 
 
Pilates Mat 05:30 pm - 06:30 pm Shane A 
 
 
Restorative Yoga 06:30 pm - 07:30 pm Mark Saferstein 
Jin Sei Ryu Karate-Do 07:00 pm - 08:00 pm Mel R 
 
Indoor Cycling 07:15 am - 08:00 am Court Passant 
Chair Yoga 09:00 am - 10:15 am Shane A 
 
AOA Cardio and Strength Training 10:00 am - 11:00 am Brian Hurley 
 
 
 
 
TRX 11:00 am - 11:55 am Jonathan Wood 
 
Pilates Mat 12:00 pm - 01:00 pm Melissa Ricci 
TRX 12:00 pm - 01:00 pm Jonathan Wood 
 
Aqua Exercise 12:30 pm - 01:30 pm Ron P 
 
 
MELT 05:00 pm - 05:50 pm Liz Barkan 
 
Afya Afro Jazz 06:00 pm - 07:00 pm  
 
Hatha Yoga 06:30 pm - 07:30 pm Carol Cate 
 
Cardio Kickboxing 07:15 pm - 08:00 pm Emily Gitlin 
 
 
 
AOA Sit Fit 10:00 am - 11:00 am Alexandra Cortese 
Total Body Conditioning 10:00 am - 10:55 am Jonathan Wood 
 
 
 
AOA Cardio and Conditioning 11:00 am - 11:55 am Alexandra Cortese 
Indoor Cycling 11:15 am - 12:00 pm Jonathan Wood 
AOA Stretch 12:00 pm - 01:00 pm Alexandra Cortese 
Dancealates 12:00 pm - 01:00 pm Mike Lesser 
 
Aqua Exercise 12:30 pm - 01:30 pm Juliet N 
 
AOA Balance 01:15 pm - 02:00 pm Alexandra Cortese 
 
Pilates Mat 05:30 pm - 06:20 pm Shane A 
Vinyasa Yoga 06:00 pm - 07:00 pm Jorge Sevillano 
 
Zumba 06:30 pm - 07:30 pm Ebony Abdul-Majeed 
 
 
 
 
Pilates Mat 09:15 am - 10:15 am Shane A 
 
 
 
Chair Yoga 10:30 am - 11:45 am Shane A 
Total Body Conditioning 10:30 am - 11:30 am Maki Fowler 
AOA/Beginner TRX 11:00 am - 11:50 am Jonathan Wood 
 
TRX 12:00 pm - 01:00 pm Jonathan Wood 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Beginner Tai Chi 09:00 am - 09:55 am Tom Campbell 
Indoor Cycling 09:15 am - 10:00 am Mike V 
Intermediate Tai Chi 10:00 am - 10:30 am Tom Campbell 
Total Body Conditioning 10:00 am - 11:00 am Brian Hurley 
 
 
 
Vinyasa Yoga 11:00 am - 12:30 pm Mark Saferstein 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zumba 10:00 am - 11:00 am Matt B 
 
Indoor Cycling 10:15 am - 11:00 am Court Passant